Reklam

Bu Gözlük İstediğiniz Rüyayı Görmenizi Sağlıyor

8 Aralık 2013
206 kez görüntülendi

Bu Gözlük İstediğiniz Rüyayı Görmenizi Sağlıyor

Uykuya dalmadan önce size gösterdiği görüntülerle, istediğiniz rüyayı görmenizi sağlıyor.

Uykumuzda bize uzun gelen fakat sadece birkaç saniye süren rüyalarımıza teknolojik çözüm ‘Reeme’ isimli cihaz ile geldi.Hürriyet’ten Ahmet Can’ın haberine göre ‘Reeme’ isminde geliştirilen bu cihaz, ‘lucid dream’ yani açık rüya olarak ifade edilen bir rüya gözlüğü.

‘Reeme’ isimli Gözlüğün iç kısmında bulunan 6 adet LED lamba ile kulanıcıların kapalı olan gözlerinden sinyal gönderiliyor. Böylece kullanıcılar, görmek istedikleri rüyaya konsantre olarak uykuya dalıyor. Uyku halindeyse kullanıcılar, bilinçli olarak istedikleri rüyayı görebiliyor.

Rüya süresi ise kullanıcılar tarafından ayalarlanabiliyor. Sleepwithreeme.com sitesine giren kullanıcılar ayarlar bölümünden kendi uyku ve rüya sürelerini gözlüğü ekrana tutarak değiştirebiliyor.

Örneğin, 4 saat boyunca uyuyacak bir kullanıcı gözlüğünü ayarlayarak en verimli saatlerde istediği rüyayı görebiliyor. Kitlesel fonlama platformu olan Kickstarter’da alan bir proje olan Reeme henüz şu anda satışta bulunmuyor. Ancak gelecek aylarda Reeme raflardaki yerini 80 dolarlık fiyat etiketiyle alacak.

Bu Gözlük İstediğiniz Rüyayı Görmenizi Sağlıyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık